همانطور که در قانون آمده ، مردم با شرکت در انتخابات نماینده های شورای شهر را انتخاب می کنندو انتخاب شهردار نیز از وظایف نمایندگان شورا می باشد. این روزها نیز شاهد حجم وسیعی از نظرسنجی ها، تعریف ها ، تخریب ها و جوسازی های رسانه ای در خصوص انتخاب شهردار هستیم که متاسفانه این ...
تاریخ مخابره: دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۶  |  زمان: ۲۱:۵۵ ب.ظ  | شماره خبر: 5234   
Print Friendly, PDF & Email

همانطور که در قانون آمده ، مردم با شرکت در انتخابات نماینده های شورای شهر را انتخاب می کنندو انتخاب شهردار نیز از وظایف نمایندگان شورا می باشد.

این روزها نیز شاهد حجم وسیعی از نظرسنجی ها، تعریف ها ، تخریب ها و جوسازی های رسانه ای در خصوص انتخاب شهردار هستیم که متاسفانه این اقدامات بجز سرگرمی کاذب و ایجاد مباحث بی نتیجه ، هیچ متاعی برای مردم به ارمغان نخواهد آورد .

در واقع باید بگویم این اقدام نه تنها به انتخاب یک شهردار ایده آل کمک نمی کند ، بلکه منجر به تصمیم گیری عجولانه و فارغ از منطق و تدبیر در این خصوص می شود و متاسفانه ایجاد دغدغه های کاذب و درگیر کردن اذهان مردم در فضای ولنگار مجازی نسبت به برخی از موضوعات نیز عادتی غیرحرفه ای برای برخی افراد شده که این روند نیز باعث تشدید مشکلات اجتماعی جامعه شده است.

در این وادی ، مقصر اصلی مردمی هستند که امکان ایجاد چنین بسترهایی را با افکار سنتی و تصمیم های غیرمنطقی خود ایجاد نمودند.

البته نگاه تیزبینانه رسانه های مستقل در انتشار محتوای مطلوب و همچنین انعکاس مطالبه گری مردم نسبت به عملکرد شورا ، شهردار و مدیریت شهری و …. وظیفه و رسالتی انکارناپذیر است.

رسانه ها می توانند بجای پافشاری بر ” زرد بودن” خود و درگیرکردن بیش از حد افکارعمومی و دامن زدن به حواشی نسبت به انتخاب شهردار و …. ، فضایی توام با آرامش را در سطح جامعه ایجاد نموده و با انتشار عملکرد همه گزینه های پیشنهادی و همچنین نحوه مدیریت ها و عملکرد اجرایی آنان تاثیر زیادی در فرایند تصمیم گیری از سوی شورای شهر داشته باشند.

این اقدام رسانه ها منجر به افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به جایگاه ، تصمیمات خود و تقویت مشارکت پذیری آنان در آینده شهر و کشور خواهند شد.

مردم نیز باید بدانند که وقتی فضای انتخابات ایجاد می شود می بایست به تبعات تصمیم و انتخاب خود نیز تامل کنند.

تجربه نیز در شهرهای توسعه نیافته ثابت کرده که متاسفانه اکثر مردم بر اساس افکار سنتی، رای قومیتی و نیات منافع طلبانه در انتخابات شرکت کردند و اعضای شورای شهر را انتخاب نمودند تا بعنوان ” وکیل ” آنان در تصمیم سازی ، تصمیم گیری و نظارت بر مدیریت شهری تاثیرگذار باشند.

به حال باید بپذیریم وضع موجود ، نتیجه انتخاب گذشته ماست…
این شهر و مردمش تاکنون بدجور تاوان تصمیمات اشتباه را داده است.
حال همین مردم نیز می بایست پای انتخاب خود بمانند و نظاره گر تصمیمات وکلای خود باشند.

امید است اعضای شورای شهر نیز که به هر حال وکلای مردم محسوب می شوند ، در کمال آرامش و با درایت و تدبیر و فارغ از هر گونه تعصبات کاذب نسبت به انتخاب شهردار کارآمد و باتجربه ( بومی یا غیربومی) اهتمام نموده تا با انتخابی صحیح، شاهد تحول ، شکوفایی و برخورداری از شهری آباد باشیم.

 

داوود سلیمانی /فعال اجتماعی

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.