سرپرست گروه موسیقی میسان خوزستان :
سرپرست گروه موسیقی میسان خوزستان گفت : خیلی ازفرهنگ ها و آیین های سنتی اقوام به دلیل عدم حمایت بخش فرهنگ منسوخ و در حال از بین رفتن است . باسم حمادی در حاشیه جشنواره شبهای فرهنگی خوزستان در گفت گو با خبرنگار شهرنیوز اظهار کرد : باتوجه به اینکه تهاجم های فرهنگی علیه کشورمان ...
تاریخ مخابره: سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶  |  زمان: ۲۰:۱۴ ب.ظ  | شماره خبر: 5570   
Print Friendly, PDF & Email

سرپرست گروه موسیقی میسان خوزستان گفت : خیلی ازفرهنگ ها و آیین های سنتی اقوام به دلیل عدم حمایت بخش فرهنگ منسوخ و در حال از بین رفتن است .

باسم حمادی در حاشیه جشنواره شبهای فرهنگی خوزستان در گفت گو با خبرنگار شهرنیوز اظهار کرد : باتوجه به اینکه تهاجم های فرهنگی علیه کشورمان  چند سال گذشته آغاز شده لذا یکی از راهکارهای مقابله با اهداف شوم دشمنان در این خصوص ، برگزاری جشنواره های فرهنگی برای حفظ آداب و رسوم وهویت مردم کشورمان وهمچنین وحدت وهمگرایی بین اقوام می باشد .

حمادی ، با اشاره به اینکه کشور ایران رنگین کمانی از اقوام است تصریح کرد : همه اقوام در ساختن تاریخ کشورمان نقش بسزایی دارند وباید از این ظرفیت های فرهنگی به نحو مطلوب بهره گیری کرد .

سرپرست گروه موسیقی میسان  خوزستان گفت : باید اقوام  را به عنوان یک فرصت تلقی کرد نه تهدید ؛چرا که همین اقوام هستند که با اتحاد وهمدلی توانستند وحدت اراضی کشور را حفظ کنند ومرزبانان این سرزمین محسوب می شود.

حمادی ،محدودیت زمانی جشنواره را یکی از نقایص برنامه شبهای فرهنگی خوزستان عنوان کرد و افزود: تنوع قومیت ، موسیقی وهنر دراستان خوزستان به گونه ای است که زمان بیشتری برای جشنواره می طلبید وامیدواریم برنامه های بعدی ازظرفیت های کامل استان  درزمینه های هنری ، اقتصادی وعلمی استفاده شود .

وی افزود: درخواست ما از مسئولان کلان کشور  این است که در تدوین سیاست های خود دربخش فرهنگ به جشنواره های مختلف برای اقوام نگاه ویژه داشته باشند وبرای این بخش اعتبارات خاص اختصاص دهند تا بتوانیم سطح فرهنگ ، موسیقی وتئاتر وصنایع دستی و… را ارتقا داده وهنرمندان استانی را به کشور معرفی کنیم .

 

کد خبرنگار : ۹۵۱۲۰۱

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.